pl en

Frapol

O firmie

FRAPOL, spółka należąca do GRUPY KAPITAŁOWEJ INSTAL – KRAKÓW  jest jednym z największych  producentów i dostawców standardowych oraz wysoce specjalistycznych systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.

Blisko 30 lat tradycji wspartej fachową wiedzą,  know – how i bogatym doświadczeniem, zarówno na rynku polskim, jak i w wielu europejskich krajach, pozwala firmie na stałe poszerzanie oferty o najnowsze rozwiązania odzwierciedlające  aktualne trendy w branży przy zachowaniu rygorystycznych norm jakościowych.

Siedziba firmy FRAPOL wraz z zakładami produkcyjnymi znajduję się w Krakowie. Zasięg działalności firmy obejmuję większość krajów europejskich, Emiraty Arabskie i Kuwejt.

POLSKA

BIAŁORUŚ

RUMUNIA

UKRAINA

WIELKA BRYTANIA

CZECHY

BUŁGARIA

KUWEJT

SZWECJA

SŁOWACJA

NIEMCY

EMIRATY ARABSKIE

ROSJA

AUSTRIA

HOLANDIA

 

LITWA

WĘGRY

BELGIA

 

  Frapol

  35 państw w których
  FRAPOL obsługuje inwestycje

  354 zrealizowane instalacje
  w 2016 roku

  36,5 mln EUR obrotu
  w 2015 roku

  500
  pracowników

  kompleksowa oferta
  produkcja, serwis, usługi

  Inwestycje

  Inwestujemy nasze środki oraz siły  w rozwój technologii w zakresie klimatyzacji i wentylacji.

  Rosnące oczekiwania inwestorów i wymogi zmieniającego się rynku są dla nas głównym motorem napędowym do opracowania i wdrażania nowoczesnych i nowatorskich rozwiązań.

  Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek system stalowych przewodów oddymiających o odporności ogniowej E600 120 (h0) S 1500 single.

  Kompleksowo poszerzamy również ofertę profesjonalnych central rekuperacyjnych ostatnio uzupełnioną o podwieszane centrale OnyX z wysokosprawnym wymiennikiem regeneracyjnym, które z powodzeniem stosowane są w obiektach apartamentowych. 

  Ponadto do naszej oferty wprowadziliśmy kompaktowe centrale wentylacyjno - klimatyzacyjne Zenith o modułowej konstrukcji i wysokiej sprawności odzysku ciepła. wyposażone w zintegrowany układ automatyki 

  Opracowujemy technologie dedykowane do specjalnych  zastosowań pomieszczeń takich jak baseny, sale operacyjne, pomieszczenia aseptyczne czy laboratoria w zakładach farmaceutycznych, optycznych i elektrycznych, obiekty przemysłu spożywczego.

  Nowością w tym zakresie są centrale klimatyzacyjne FRAMEDIC zaprojektowane i wykonane zgodnie z normą DIN 1946-4 tak by mogły spełniać najwyższe wymagania stawiane urządzeniom przeznaczonym do obsługi pomieszczeń czystych.
  Poza działalnością produkcyjną realizujemy kompleksowo zadania z zakresu projektowania oraz opieki serwisowej. 

  Rozwój

  Dziś FRAPOL to ponad 300 zatrudnionych osób, które niewątpliwie stanowią najcenniejszy zasób naszej organizacji. O jakości naszej produkcji i usług oraz spełnieniu najwyższych standardów z zakresu ochrony środowiska i BHP świadczą Certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania, zgodne z normami ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018. System obowiązuje w ramach całego obszaru działalności firmy oraz realizacji usług serwisowych. Obejmuje zakresem projektowanie, produkcję oraz serwis systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. 

  Ponadto, firma uzyskała certyfikaty wydane przez TÜV Rheinland świadczące o spełnieniu przez produkowane wyroby standardów polskich i europejskich. W 2014 roku miała miejsce certyfikacja na zgodność z następującymi normami: PN-EN 13053, PN-EN 1886, DIN 1946-4, VDI 6022-1. Certyfikaty uzyskały wyroby takie jak:

  • Centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne typu AF i ONYX,

  • Tłumiki akustyczne o przekroju prostokątnym i kołowym,

  • Elementy regulujące natężenie przepływu: przepustnice i regulatory,

  • Elementy zakończenia instalacji: kratki, nawiewniki, anemostaty, czerpnie  oraz wyrzutnie powietrza.

  Z kolei w 2016 roku miała miejsce certyfikacja central wentylacyjno - klimatyzacyjnych Zenith. 

   

  © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone przez Frapol Sp. z o.o.