pl en

Dom bez rachunków

Dom bez rachunków

"Domy bez rachunków" to budynki, w których koszty energii elektrycznej sprowadzają się tylko do niewielkich opłat stałych. Dzieje się tak za sprawą pomp ciepła, systemu modułów fotowoltaicznych oraz odpowiedniej wentylacji przy użyciu rekuperatorów. 

Dobrze zaprojektowany system wentylacji usuwa z budynku powietrze zużyte i zanieczyszczone, a na jego miejsce doprowadza świeże, zapewniające komfort funkcjonowania. Dlatego istotne jest odpowiednie dobranie systemu wentylacyjnego. 

Jedynym prawidłowym sposobem wentylacji budynków zapewniającym ciągłą oraz kontrolowaną wymiane powietrza w budynku, skutkującą redukcją stężenia dwutlenku węgla oraz wilgoci do dopuszczalnych poziomów jest Centrala Wentylacyjna OnyX. 

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.bezrachunkow.com.

Filmy instruktażowe Frapol Onyx

W trosce o komfort użytkowania rekuperatorów Onyx stworzyliśmy dla Państwa on-linowe narzędzie wsparcia. To seria ośmiu, niezależnych od siebie, krótkich odcinków.
Znaleźć w nich można precyzyjne odpowiedzi na najczęściej zadawane przez instalatorów oraz właścicieli domów pytania, zadawane podczas montażu rekuperatora, użytkowania i serwisowania urządzeń:

  • omawiamy zagadnienia dotyczące uruchomienia, konfiguracji oraz eksploatacji kompaktowych central wentylacyjnych Onyx,
  • prezentujemy w jaki sposób prawidłowo korzystać z funkcjonalności dostarczanej przez automatykę urządzenia,
  • podpowiadamy jak właściwie podłączyć i skonfigurować do pracy peryferyjne elementy automatyki,
  • zwracamy uwagę na istotne zagadnienia eksploatacji, serwisu i monitoringu pracy urządzenia.

Ważne: zagadnienia poruszone w serii filmów odnoszą się do całego typoszeregu rekuperatorów, których wspólną cechą jest sterownik - Frapol SMART.

    © 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone przez Frapol Sp. z o.o.